17. 4. 2020Přehled hlavních přínosů nové verze:

 

• Do stromu měřících bodů a do grafického přehledu je přidán jako nová entita nejvyšší úrovně STROJ. Komponenty a měřicí body lze tedy hierarchicky třídit jako entity patřící k tomuto stroji.

 

• Machine Builder je nová funkce v programu Condmaster. Z vestavěné knihovny uživatelé mohou přetahovat komponenty jako elektrické motory, převodovky, ventilátory a čerpadla. Tím lze snadno a rychle vytvářet stroje a kompletní aplikace, pro které Condmaster automaticky generuje vhodné měřicí body, přiřazení měření a příznaky poruchy stroje. Vytvoří se automaticky  barevné alarmové zóny. Tyto komponenty a stroje vytvořené pomocí Machine Builder lze uložit do knihovna šablon pro opakované použití. 

 

• Novou funkci ENTITY RULES lze použít jako rozbočovač pro rozšíření a přizpůsobení systému Condmaster pomocí zákaznických funkcí založených na událostech a vytváření vlastních integrací s jinými systémy IIoT. Tato funkce umožňuje sledovat různé události a automaticky vyvolat akce - v Condmaster nebo jinde - na základě těchto událostí.

 

• Novou webovou aplikaci Condmaster.NET si nyní můžete stáhnout jako aplikaci pro iOS a Android. Slouží k přístupu k datům Condmaster Ruby prostřednictvím webového prohlížeče na všech typech zařízení. Uživatelsky přizpůsobené dashboardy specifické pro konkrétní aplikaci umí vizualizovat a monitorovat procesní data a lze je vytvářet na vyžádání.

 

• Pro systém Intellinova Parallel EN je k dispozici nový Test kvality signálu - proces na pozadí, který neustále kontroluje 'Ski slope' a rozsah BIAS - napětí na snímači. Lze tak identifikovat problémy s vadnými nebo nesprávně připojenými snímači.

 

• Vylepšení v Condmaster Entity Serveru (CES) zahrnují centralizaci podpůrných funkcí, jako je konfigurace systému, správa databází, licencí, uživatelů a skupiny uživatelů a to prostřednictvím nového správce CES Portál. Tato funkce je kompatibilní s OAuth 2.0 a také podporuje externí uživatelské adresáře, jako je Microsoft Azure AD a Active Directory Federation Services. Představení administračního portálu CES a přechod na schéma pouze s plovoucími licencemi výrazně zjednodušuje správu licencí. Pro Condmaster.NET neplatí žádná licenční omezení, což znamená, že uživatelé se mohou přihlásit z libovolného počtu webových prohlížečů a/nebo chytrých telefonů.

 

• Rozsáhlý další vývoj rozhraní API, umožňující flexibilní přenos dat do SW třetích stran.

 

• Nedílná součást serveru Condmaster Entity Server - Analytics Engine prochází neustálým vývojem pro zrychlené zpracování dat a zvýšení výpočetní kapacity. Tím se připravuje cesta pro implementaci AI a strojového učení.

 

• Condmaster Ruby 2020 nyní podporuje a je dodáván s SQL Server 2019.

 

• Nový a zjednodušený postup instalace.

 

• ... a další změny, které možná nejsou vidět navenek, ale zvyšují funkčnost a spolehlivost systému.

 

 

Jak upgradovat?

Upgrade je jednoduchý. Condmaster Ruby 2020 je zpětně kompatibilní. Uživatelé verze 2019 nebo starší nainstalují nový software a poté přenesou obsah stávající databáze Condmaster pomocí bezpečnostní kopie.