Snímače DUOTECH

img
img

V akcelerometru DuoTech® se spojují dvě nejpoužívanější a nejúspěšnější metody monitorování mechanického stavu: měření vibrací a rázových impulsů. Kombinace patentovaných technik měření HD ENV a SPM HD poskytuje maximální flexibilitu, umožňuje vynikající monitorování ložisek a jejich mazání a současně detekci problémů souvisejících s vibracemi.

 

Vynikající kombinace technologií měření HD

Možnost použít jediný senzor pro měření vibrací nebo rázových pulsů - nebo obojí - poskytuje maximální flexibilitu při výběru optimální technologie měření pro daný problém nebo aplikaci. Každý DuoTech je individuálně laděný piezoelektrický akcelerometr, který poskytuje vynikající výkon ve velmi velké oblasti aplikací.

 

Výkon bez kompromisů

Digitální technika a pečlivě navržená mechanika poskytují velmi působivé výkonové vlastnosti. Akcelerometr DuoTech poskytuje konzistentní a vysoce přesné údaje v nízkém a vysokém frekvenčním rozsahu. Díky robustní konstrukci je DuoTech vhodnou volbou pro širokou škálu průmyslových aplikací, včetně drsných a potenciálně výbušných prostředí. Pro měření pomocí přenosných sběračů a analyzátorů dat umožňuje verze rychlého konektoru DuoTech bezchybný přenos signálu.

 

Technický přehled

 

Akcelerometr se instaluje do zahloubeného montážního otvoru, který je totožný s otvory normálně používanými snímači rázových pulsů. Tělo snímače je vyrobeno z nerezové oceli odolné vůči agresivnímu prostředí. Řešení DuoTech přicházejí s různými možnostmi a specifikacemi, aby vyhovovaly vašim potřebám. Elektrické krytí IP65 (se standardním konektorem) nebo IP66/67 s utěsněným konektorem (IP66/67 nebo vyšší).

 

DuoTech SLC141

Jmenovitá citlivost v hlavní ose: 10 mV/g *)

Měřící rozsah, vibrace: 6000 m/s2=600g

Měřící rozsah, rázové pulsy: 10 až 95 dB

 

 *) Individuální citlivost uvedena na kalibračním lístku

 

DuoTech SLC144

Jmenovitá citlivost v hlavní ose: 100 mV/g *)

Měřící rozsah, vibrace: 600 m/s2=60g

Měřící rozsah, rázové pulsy: -12 až 75 dB

 

 

K dispozici i ve verzi s rychlokonektorem pro měření na měřících adaptérech SPM.

 *) Individuální citlivost uvedena na kalibračním lístku

 

 

 

Instalační materiál

 

Konektory, kabely a terminal boxy

Nabízíme širokou škálu konektorů z kompozitních materiálů nebo nerezi. Kompozitní materiál poskytuje výhody, jako je tlumení vibrací a redukce hmotnosti, zatímco nerezová ocel odolá mechanickým silám a pracuje jak při vysokých, tak nízkých teplotách atd.

 

K dispozici jsou různé typy kabelů a konektorů a pro vyšší ochranu instalace dodáváme kyselinovzdorné nerezové chráničky. Jedná se o flexibilní kryty nasunuté na kabel a upevněné ke konektoru snímače. Pro ochranu kabelových spojů a konektorů před vlhkostí a vodou je k dispozici nerezová, kyselinovzdorná ocelová servisní skříň či terminal boxy se zakončovací konektory pro připojení ručních přístrojů.