img
img

Ustavování strojů se senzory LineLazer

 

LineLazer je řešení pro přesné ustavení souososti hřídelí , který lze použít s ​​analyzátorem Leonova Diamond® nebo s aplikací SPM LineLazer. Tento duální laserový systém pro rychlé a spolehlivé vyrovnání hřídelí je vhodný pro většinu kombinací strojního zařízení; vodorovné, svislé nebo přírubové, sespojkované nebo i rozespojkované.

 

LineLazer - ustavovací senzory

Vyrovnávací senzory s krytím IP65 používají digitální zpracování signálu, aby spolehlivě a automaticky odlišily pracovní signál od rušivých světelných zdrojů. Vysoce přesné digitální CMOS lineární senzory poskytují maximální přesnost. Senzory komunikují přes Bluetooth a umožňují bezproblémové vyrovnání hřídelí.

 

LineLazer - ustavovací aplikace

Pro efektivní a uživatelsky přívětivé laserové ustavení rotačních strojů. Aplikace LineLazer je navržena pro použití se senzory LineLazer. Zajišťuje plynulejší proces zarovnání než kdy dříve. Aplikace LineLazer intuitivním způsobem uživatele provede procesem ustavení. Díky vizuálně příjemnému rozhraní poskytuje vedení při korekci patek, která je nutná k dosažení dokonale ustaveného stroje. Aplikace LineLazer, která je k dispozici pro zařízení Windows, iOS a Android, si můžete zdarma stáhnout z AppStore a Google Play.

Spolehlivé a bezproblémové vyrovnání stroje

Dvouosé vysoce přesné inklinometry měří úhel natočení obou detekčních jednotek. To umožňuje měření v plně automatickém režimu, s méně než polovinou otáčky hřídele. Systém je dodáván s robustními hliníkovými konzolami a výsuvnými řetězy pro hřídele o průměru až 480 mm (18”). LineLazer Alignment Kit (společně s Leonova Diamond) provádí výpočty ustravení pro horizontální i vertikální nebo přírubové stroje. K dispozici jsou funkce kontrola měkké patky, kompenzace tepelného růstu a kontrola tolerance ustavení. Úroveň nesouososti je vyhodnocena stavovým semaformem zelená-žlutá-červená. Funkce „zámek patky“ automaticky poskytuje alternativní korekce ustavení, takže postup práce je rychlý a snadný.

 

 

Technický přehled

Ustavovací senzory jsou identické, s výjimkou polohy laserové diody a trimovacího kolečka pro nastavení laseru na senzoru „M“. Senzory bezdrátově komunikují s přístrojem Leonova Diamond přes Bluetooth. Ustavovací senzory poskytují maximální přesnost pomocí rozmítaného laserového paprsku v kombinaci s 28,7 mm detektorem. Pomocí digitálního filtrování je laserový paprsek bezpečně odlišen od rušivých světelných zdrojů. Oba snímací senzory jsou vysílače / detektory. Vyrovnávací senzory mají dvojosé vysoce přesné inklinometry (měření náklonu), které měří úhel natočení obou vyrovnávacích senzorů - tj. pootočení hřídelí. To umožňuje měření v plně automatickém režimu, s méně než polovinou otáčky hřídele. Výsledky měření jsou zobrazeny ve setinách milimetru.

 

 

 

 

 

Příslušenství

 

LineLazer Alignment Kit

Obsahuje laserové ustavovací senzory, robustní hliníkové držáky, nastavitelné upevňovací řetězy a tyče, nabíječku baterií, kabely, Bluetooth adasptér a svinovací metr. Volitelně lze objednat praktický kufr na přenášení. Sada se hodí pro mnoho aplikací, například kompresory, převodovky, generátory a čerpadla apod.

 

Podložky

Pevné, vysoce kvalitní nerezové podložky se dodávají jednotlivě, označené velikostí jejich tloušťky. Podložky jsou dodávány v balení po 10 kusech nebo jako sady v kufrech pro snadné použití. Vysoce kvalitní, přesné a individuálně označené pomáhají zkrátit čas pro ustavení stroje na absolutní minimum. Přečtěte si více.

 

 

        

 • Měřicí dosah: až 10 m
 • Firmware: vestavěná autodiagnostika a funkce pro kalibraci, zpracování signálu
 • Interní baterie: Li-ion, dobíjecí
 • Provozní doba:> 12 hodin při normálním používání
 • Provozní teplota: -10 až +50 ° C
 • Typ konektoru: mini-B USB pro komunikaci a nabíjení baterie
 • Komunikace: Bluetooth v4.0 Class II
 • Pouzdro: PC plast / eloxovaný hliník
 • Krytí: IP65
 • Rozměry: LLS10; 86 x 81,5 x 40 mm   LLM10; 86x81,5x46 mm
 • Hmotnost: cca. 230 g