Intellinova Standard

img
img

Ekonomický systém pro velké instalace

 

Intellinova® Standard nabízí optimální cenu / kanál a je ideálním řešením pro monitorování stavu instalací pokrývajících větší množství měřicích bodů. Systém s kapacitou až 32 kanálů je vhodný pro drtivou většinu standardních a vysoce náročných aplikací, kde měření není časově kritické, jako jsou papírenské stroje, čerpadla nebo vzduchotechnické jednotky. Díky implementaci technologií monitorování stavu HD je ideální také pro pomaloběžné aplikace, kde poskytuje spolehlivé údaje o stavu od 0,1 ot/min. 

 

Výjimečná flexibilita a výkon

 

Intellinova Standard se vyznačuje vysokou flexibilitou a snadným používáním, které umožňuje rychlou implementaci zákaznických řešení. Přesnost a spolehlivost jsou základní vlastnosti tohoto vysoce výkonného systému. Systém kombinuje komplexní měřící techniky a pokročilé zpracování dat s uživatelsky přívětivým rozhraním a celou řadou možností pro individuální přizpůsobení systému. Výsledkem je vysoce flexibilní, vysoce výkonný systém, který poskytuje snadno srozumitelné informace o stavu, které vám pomohou učinit co nejlépe informovaná rozhodnutí o údržbě.

Intellinova Standard je plně kompatibilní se svými sourozenci v rodině online systémů Intellinova a může být provozován v integrovaném systému nebo jako samostatná jednotka.

 

Technický přehled


Intellinova Standard

Jádrem systému Intellinova je řídící jednotka Každá jednotka obsluhuje až 32 kanálů pro rázové pulsy, vibrace a/nebo analogové měření v uživatelem definované kombinaci. Speciální komunikační software spouští, řídí a filtruje měření a data a zpracovává veškeré zprávy mezi databází a jednou nebo více řídícími jednotkami. 

Systém Intellinova se skládá z odolné ocelové skříně,řídící jednotky, vnitřní kabeláže a svorek pro napájení. Lze instalovat až čtyři vstupní moduly, které se dodávají samostatně. Skříň určená pro montáž na zeď je určena pro použití v drsném průmyslovém prostředí (IP66). 

Jednotka je vybavena jednou kabelovou průchodkou pro osm měřicích kabelů a dvěmi průchodkami pro napájení a připojení k LAN síti. Další kabelové průchodky (Pg29) až ​​pro 32 měřicích kabelů lze instalovat do předpřipravených zaslepených otvorů. Na DIN liště je připravena svorkovnice a vnitřní kabeláž pro připojení napájení. Dále je k dispozici zemnící lišta (DIN), na kterou lze připojit stínění kabelů snímačů. Jednotka je vybavena plastovými kabelovými kanály a stavovými indikátory na víku. Napájecí zdroj, příslušenství pro DIN lišty, vnitřní kabeláž a kabelové vstupy lze objednat samostatně.

 

Rozměry:

INO18
500x600x210 mm
INO22
480x480x155 mm

 

Intellinova Portable

Kromě standardní skříně je Intellinova k dispozici v plastovém kufru MIL. To je vhodná alternativa pro testování, zkoušky nebo dočasné sledování kritických strojů.

Přenosná Intellinova se skládá z jednotky Commander namontované v robustním plastovém kufruMIL (k dispozici je i s bezdrátovým 3G/4G routerem) s konektory, interními měřícími kabely a napájecím zdrojem. Tato verze používá stejné komponenty a funkce jako Intellinova Standard.

Intellinova Portable umožňuje rychlou instalaci a je proto ideální pro zkušební instalace, dočasné monitorování kritických strojů atd. Může být také použita jako vícekanálový záznamník, přičemž záznam dat lze navázat na různé podmínky (otáčky, digitální signály, ..), a to samostatně nebo v sítích.

Transportní kufr má konektory TNC s koaxiálními kabely pro monitorování ložiska na 16 kanálech (dvě monitorovací jednotky), 2-pinové konektory pro monitorování vibrací na 8 kanálech (jedna monitorovací jednotka) a kabelové vstupy pro připojení jedné analogové monitorovací jednotky. Pouzdro má vnější přívod napájení se spínačem, síťovým konektorem a stavovými indikátory. Monitorovací jednotky se objednávají zvlášť. Napájecí kabel není součástí dodávky.

Rozměry:
530x437x217 mm

 

Intellinova Rack

Požadavky na systém mohou být ovlivněny existující instalací hardwaru, omezením prostoru či různými dalšími faktory. Řídící jednotku lze instalovat do 19“ racku, kde lze současně umístit i více jednotek.

INR20 je systémová jednotka Intellinova pro montáž do 19“ racku. Má vestavěnou řídící jednotku s konektory až pro čtyři vstupní moduly. Zadní panely jsou vybaveny svorkovnicemi a interní kabeláží pro připojení napájení a digitálních vstupů a výstupů. Systémová jednotka má na předním panelu indikátory LED, které zobrazují její stav.

Monitorovací jednotky, zadní panely s interní kabeláží a napájecí zdroj se objednávají samostatně. 

Rozměry:
482x132x365 mm (19' x 3U)

Řídící jednotka INC40

 • Konektory pro 4 vstupní monitorovací moduly = až 32 měřících kanálů v různé konfiguraci
 • 4 x digitální vstupy (DI nebo ot/min)
 • 2 stavové a 4 uživatelsky konfigurovatelné digitální výstupy
 • Paměť: SD karta, 2 GB
 • Rozhraní LAN: Ethernet TCP/IP, 10 Mb/s
 • Napájení: 18 až 36 V DC, max 21 W
 • Rozměry: 390 x 207 x 40 mm
 • Hmotnost: cca. 750 g

Vstupní monitorovací moduly

INB80/82 - vstupní modul SPM

 • 8 x vstup pro snímač SPM (40000 nebo 42000), multiplex
 • Měřící techniky dBm/dBc, LR/HR, SPM Spectrum, SPM®HD
 • 0 - 40 kHz / 12800 čar

INV80A - vstupní modul VIB

 • 8 x vstup pro vibrační snímač IEPE (ICP®) resp. snímač DUOTECH, multiplex, 2 kanály simultánně
 • Měřící techniky ISO2372, ISO10816, HD ENV, FFT + symptomy, EVAM, 2-kanálové VIB, Orbit
 • Měřící technika SPM HD se snímači DUOTECH
 • 0,5 Hz - 40 kHz / 12800 čar

INAI10 - modul analogových vstupů

 • 8 x vstup 0 - 20 mA, multiplex
 • 2 x vstup 0 - 10V, multiplex 

INAO80 - modul analogových výstupů

 • 8 x výstup 4 - 20 mA, multiplex