Intellinova Parallel MB

img
img

Malá jednotka, velký výkon

Intellinova® Parallel MB nabízí pokročilé analýzy vibrací a monitoring rázových pulsů v malém balení. Pečlivý návrh hardware a výběr součástek zajišťuje výjimečnou dobu odezvy a vysoce efektivní sběr dat, díky čemuž je systém dobře vhodný pro širokou škálu průmyslových aplikací.

Díky možnostem online nebo offline měření tato kompaktní jednotka podporuje všechny techniky vibrací a rázových pulsů, včetně spolehlivých a osvědčených HD technologií sledování stavu - HD ENV® a SPM HD® pro špičkový monitoring vibrací, mazání a rázových pulsů.

 

Samostatně pracující nebo komunikace Modbus

Intellinova Parallel MB je vynikajícím kandidátem pro monitorování stavu v první linii. Lze ji snadno integrovat do stávajících průmyslových automatizačních systémů prostřednictvím široce podporovaného protokolu Modbus RTU, což umožňuje bezproblémové předávání výsledků měření do PLC, SCADA nebo jiných systémů řízení procesů. V režimu off-line může být Intellinova Parallel MB připojena například k výstražnému semaforu, siréně, využita pro odstavení stroje nebo předat informaci jiným externím zařízením s upozorněním na příznak poruchy (převodovky, ložiska, nevyváženost, nedostatečné mazání atd.).

 

Nemusí to být složité

 

Další zjednodušení konfigurace měření a správy alarmů nabízí verze Intellinova Parallel MB s dotykovým displejem HMI.

Řešení HMI umožňuje přístup k pokročilé technologii měření pomocí uživatelsky přívětivého a jednoduchého grafického rozhraní. Bez potřeby správy databází a znalosti Modbus je Intellinova Parallel MB řešení „out-of-the-box“ s bohatými možnostmi přizpůsobení, vyžadující minimální zaškolení uživatelů. K dispozici jsou předprogramované vhodné konfigurace měření pro monitorování stavu typických strojů jako je motor - čerpadlo nebo ventilátor - motor.

Intellinova Parallel MB s HMI poskytuje hodnoty vibrací a rázových pulsů s trendy a vyhodnocením stavu zeleno-žluto-červenou bez potřeby analytického a diagnostického softwaru. Hodnocení vibračního stavu se řídí ISO standardy. Při překročení uživatelem definované úrovně vibrací jsou automaticky generovány alarmy.

Mezi další užitečné funkce patří vzdálený přístup pro podporu a analýzu prostřednictvím protokolu VNC.

Displej HMI spravuje osm aplikací a až dvanáct Intellinova Parallel MB jednotek, každá se čtyřmi kanály. Displej může být namontován ve stejné skříni jako měřící jednotky nebo na jiném vhodném místě.

 

Vysoký výkon a snadná konfigurace

 

Intellinova Parallel MB měří paralelně na všech čtyřech kanálech a poskytuje okamžitou informaci o aktuálním provozním stavu. Jednotka může pracovat v režimu online nebo offline. K dispozici je řada předprogramovaných konfigurací pro snadný výběr pomocí otočných přepínačů na předním panelu.

Intellinova Parallel MB může fungovat jako offline zařízení - kde další analýzu lze provést například pomocí přenosných přístrojů na izolovaném výstupu - ale je také snadno integrovatelná do stávajících systémů průmyslové automatizace prostřednictvím Modbus RTU.

Alarmy lze nastavit s nebo bez zpoždění, a to na základě času nebo počtu měření. Výsledky měření a hodnoty vypočtených symptomů jsou porovnány s nastavenou úrovní alarmu a mohou aktivovat jeden ze šesti digitálních vstupů / výstupů, které lze například použít pro ovládání relé. Aby bylo zajištěno, že žádné kritické události nezůstanou bez povšimnutí, lze jednotku nastavit tak, aby opakovala nakonfigurovaná měření tak často, jak je to jen možné. Stav posledního měření je indikován LED diodou na předním panelu. Pro měření pomocí funkce „HD sledování pořadí“ lze využít dva vstupy pro ot/min.

Jednotky mají robustní hliníkové pouzdro a jsou určeny pro montáž na DIN lištu.

Jednotka pro měření vibrací - Duální technologie

Jednotka měří úroveň vibrací na všech čtyřech kanálech paralelně. Při použití s ​​akcelerometrem DuoTech může být také použita pro měření rázových pulsů. Jednotka zajišťuje nepřetržité sledování provozního stavu pomocí: 

 • Měření vibrací (zrychlení / rychlost / výchylka RMS, HD ENV)
 • Hodnoty symptomů
 • Spektrum
 • Časový signál
 • Měření rázových pulsů včetně stavu mazání (HDm/HDc, LR/HR) pomocí akcelerometrů DuoTech

 Vybrané specifikace:

 • Rozměry: 105,4 x 99 x 72,7 mm
 • Hmotnost: 370 g

 

Jednotka pro měření rázových pulsů

Jednotka měří úrovně rázových pulsů na čtyřech kanálech současně. Hodnoty rázových pulsů jsou hrubé hodnoty, které po normalizaci ukazují stav např. ložiska. Jednotka zajišťuje nepřetržité monitorování provozního stavu pomocí: 

 • Měření rázových pulsů včetně stavu mazání (HDm/HDc, LR/HR)
 • Hodnoty symptomů
 • Spektrum
 • Časový signál

Vybrané specifikace:

 • Rozměry: 144 x 105,4 x 72,7 mm
 • Hmotnost: 550 g