Snímače rázových pulsů SPM

img
img

Snímače rázových pulsů mohou být použity v trvalých instalacích SPM pro monitorování ložisek. Jsou instalovány v zahloubených montážních otvorech na ložiskových domcích.

 

Snímač rázových pulsů převádí rázové pulsy emitované ložiskem na elektrické signály. SPM dodává řadu snímačů rázových pulsů s různými adaptéry.

 

Snímače pulsů jsou dodávány ve třech různých sériích, každá nabízí různé velikosti a vlastnosti.

 

K dispozici jsou rovněž verze pro prostředí s nebezpečím výbuchu. 

Technický přehled

 

Snímače rázových pulsů řady 40 000, 42 000 a 44 000

 

Snímače pulsů jsou dodávány ve třech různých sériích, z nichž každý obsahuje různé velikosti.

 

 

Řada 40 000

 

Snímače rázových pulsů série 40 000 se používají v permanentních instalacích SPM pro monitorování ložisek. Jsou instalovány v zahloubených montážních otvorech na ložiskových domcích. Snímač rázových pulsů převádí rázové pulsy emitované ložiskem na elektrické signály. Koaxiální kabel spojuje převodník s měřicím terminálem nebo měřicím zařízením. Maximální délka kabelu je 4 m (s externí TMU lze prodloužit na 100 m).

 

 

Tělo snímače je vyrobené z nerezové oceli odolné vůči kyselinám, vhodné do agresivního prostředí. Standardní velikost závitu je M8, s alternativou 5/16 'UNC. Standardní délka (A) je 61,5 mm. Prodloužený snímač (B), délka 115,5 mm, se používá k dosažení ložiskových domků pod ochrannými kryty. Snímač je obvykle připojen pomocí konektoru TNC. V úzkých prostorách může být použit úhlový TNC konektor. Ve vlhkém prostředí je třeba koaxiální kabel připojit vodotěsným konektorem, aby se zabránilo korozi kabelu.

 

P/N

  • 40 000 Standardní snímač rázových pulsů, M8 x1.25
  • 40 100 Standardní snímač rázových pulsů, UNC 5/16-18
  • 40 001 Standardní snímač rázových pulsů, M8 x1.25, prodloužený
  • 40 101 Standardní snímač rázových pulsů, UNC 5/16-18, prodloužený

 

 

 

Řada 42 000 (snímače rázových pulsů s vestavěnou TMU)

 

Snímače rázových pulsů s TMU (řada 42 000) se používají v trvalých instalacích SPM pro monitorování ložisek v případech, kdy délka kabelu mezi snímačem a měřící jednotkou přesahuje 4 m. Převodník s TMU (= Transducer Matching Unit) je instalován v zahloubených montážních otvorech na ložiskových domcích, stejně jako snímače řady 40 000. Snímač razových pulsů s TMU převádí rázové pulsy emitované ložiskem na elektrický signál, který je přizpůsoben pro přenos přes dlouhý kabel. Koaxiální kabel spojuje převodník s měřicím terminálem nebo měřicím zařízením. Maximální délka kabelu je 100 m.

 

 

Tělo snímače je vyrobeno z nerezové oceli odolné vůči kyselinám, vhodné do agresivního prostředí. Standardní velikost závitu je M8, s alternativou 5/16 'UNC. Snímač je obvykle připojen pomocí konektoru TNC. V úzkých prostorách může být použit úhlový TNC konektor. Ve vlhkém prostředí je třeba koaxiální kabel připojit vodotěsným konektorem, aby se zabránilo korozi kabelu.

 

P/N

  • 42 000 Snímač rázových pulsů s TMU, M8 x1.25
  • 42 100 Snímač rázových pulsů s TMU, UNC 5/16-18

 

 

 

Řada 44 000 (Compact)

 

Snímače rázových pulsů řady 44 000 se používají v trvalých instalacích SPM pro monitorování ložisek. Jsou instalovány v zahloubených montážních otvorech na ložiskových domcích. Snímač rázových pulsů převádí rázové pulsy emitované ložiskem na elektrické signály. Koaxiální kabel spojuje převodník s měřicím terminálem nebo měřicím zařízením. Maximální délka kabelu je 100 m. 

 

 

Tělo snímače je vyrobeno z nerezové oceli odolné vůči kyselinám, vhodné do agresivního prostředí. Standardní velikost závitu je M8, s alternativou 5/16 'UNC.  Prodloužený snímač se používá k dosažení ložiskových domků pod ochrannými kryty. Snímač je obvykle připojen pomocí konektoru TNC. V úzkých prostorách může být použit úhlový TNC konektor. Ve vlhkém prostředí je třeba koaxiální kabel připojit vodotěsným konektorem, aby se zabránilo korozi kabelu.

 

P/N

  • 44 000 Snímač rázových pulsů, M8 x1.25
  • 44 100 Snímač rázových pulsů, UNC 5/16-18
  • 44 001 Snímač rázových pulsů, M8 x1.25, prodloužený
  • 44 101 Snímač rázových pulsů, UNC 5/16-18, prodloužený

 

Další varianty

 

Naše snímače rázových pulsů jsou rovněž k dispozici s rychlokonektory (pro měřící adaptéry), jako ruční sondy a další. Potřebujete-li více informací, kontaktujte našeho zástupce.

 

 

Instalační materiál

 

Konektory, kabely a terminal boxy

Nabízíme širokou škálu konektorů z kompozitních materiálů nebo nerezi. Kompozitní materiál poskytuje výhody, jako je tlumení vibrací a redukce hmotnosti, zatímco nerezová ocel odolá mechanickým silám a pracuje jak při vysokých, tak nízkých teplotách atd.

 

K dispozici jsou různé typy kabelů a konektorů a pro vyšší ochranu instalace dodáváme kyselinovzdorné nerezové chráničky. Jedná se o flexibilní kryty nasunuté na kabel a upevněné ke konektoru snímače. Pro ochranu kabelových spojů a konektorů před vlhkostí a vodou je k dispozici nerezová, kyselinovzdorná ocelová servisní skříň či terminal boxy se zakončovací konektory pro připojení ručních přístrojů.

Jaký snímač rázových pulsů zvolit pro který přístroj SPM?

 

řada 40 000 řada 42 000 řada 44 000
   

Intellinova Parallel MB

(INSMB4S)

    Intellinova Compact

Leonova Diamond/

Leonova Emerald

Leonova Diamond/

Leonova Emerald

Leonova Diamond/

Leonova Emerald

Leonova Infinity Leonova Infinity  
BearingChecker BearingChecker  
Intellinova Standard Intellinova Standard  
MG4 *) MG4 *)  
CMM *) CMM *)  

 

*) V závislosti na modelu podporuje snímače řady 40 000 nebo 42 000